İngiltere’den tedavi için Trabzon’a geldi: ‘İyi ki Türkiye’ye geldik’

İngiltere’de sürdüren, yılın bir döneminde Türkiye’deki çocuklarının yanına gelen 75 yaşındaki Gülbudak, 6 Şubat 2023 depremine  Hatay’daki oğlunun evinde yakalandı.

Depremin ardından İngiltere’ye dönen Gülbudak’ın uzun süredir yaşadığı ağrılar nedeniyle gittiği hastanede akciğerinde kitle tespit edildi.

Ameliyat olması gerektiğine karar verilen Kasım Gülbudak, tedavi için kızının yaşadığı Trabzon’a gitmeye karar verdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’nde Başhekim Prof. Dr. Celal Tekinbaş ve ekibinin gerçekleştirdiği yaklaşık 4 saatlik operasyon ile Gülbudak’ın akciğerindeki kitle başarıyla alındı.

11 günlük tedavi süreci sonrası Gülbudak hastaneden taburcu edildi.

SAĞLIK AÇISINDAN KALKINMIŞ BİR ÜLKEYİZ

Başhekim Prof. Dr. Celal Tekinbaş, Anadolu Ajansı muhabirine operasyon hakkında bilgi vererek herhangi bir olumsuzluk yaşamadıklarını kaydetti.

Sağlık turizminde Türkiye’nin çok önemli bir konumda olduğunu söyleyen Tekinbaş, “Türkiye’miz sağlık açısından kalkınmış ülkelerin asla gerisinde değil. Hatta onlardan daha ileri iş ve işlemler yapıyor. Artı bu iş ve işlemleri çok daha az maliyetle hatta maliyetsiz şekilde başarıyla yapabiliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Tekinbaş, Türkiye’nin uluslararası sağlık turizminde de her geçen ay ve yıl ivmesinin arttığına değinerek, “Hastanemizde uluslararası sağlık turizmi yapıyor ve ciddi manada hasta kabul ediyoruz yani vatandaşlarımız sağlık kuruluşlarımıza, sağlık personelimize, hekimlerimize güvensin. Bizler, sağlıkta şu anda dünyada lider ülke konumundayız.” sözlerini kullandı.

‘İYİ Kİ TÜRKİYE’YE GELDİK’

Kasım Gülbudak’ın eşi Gülistan Gülbudak, ameliyatı İngiltere’de yaptırmaya korktukları için Trabzon’u tercih ettiklerinden bahsederek, “İyi ki Türkiye’ye geldik, Türkiye’yi tercih ettik. Çok da memnun kaldık. Allah ilgilenen herkesten razı olsun.” sözlerini kullandı.

Kasım Gülbudak ise ağrılarından kurtulduğunu “Çok şükür kurtuldum, şimdi iyiyim.” kelimeleriyle dile getirdi.

 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir